0 Shares 100 Views

Kietodieta dla wszystkich lub dla wybranych?

Im bliżej lata, tym bardziej pilna jest kwestia wagi i diety. Istnieje wiele opcji utraty wagi, które można wybrać indywidualnie dla każdego z nas. Zawsze jednak warto odpowiednio ocenić swoje mocne strony i zrozumieć, co jest odpowiednie dla takiego, które nie zawsze będzie działać dla innych. Co to jest „Kietodieta”? Jest to nowoczesna wersja częściowo schnącego, częściowo niskowęglowodanowego odżywiania, ale jaka jest różnica, zasady, cechy i inne niuanse pomogą zapoznać się z przegląd.

пятно девушка женщина улица город отдых Нога модель Мода Бег трусцой упражнение Стиль жизни Здоровый рука здоровье Фитнесс разрабатывать Мускул Крупным планом тело человека солнечно Фокус Руки виды спорта Бедро оружие Тело поместиться Взрослый человек тощий брюшная полость фотосессия спортивная одежда Животик спортивный бюстгальтер Действие человека Физическая подготовка
Kietodieta – istota i zasady żywienia

Zasada żywienia polega na tym, że organizm sam absorbuje nadmiar tłuszczów, które wcześniej były zdeponowane w obszarach problematycznych. Tak więc, zmniejszając ilość węglowodanów, wątroba zaczyna przetwarzać tłuszcze, ponieważ glukoza, która jest dostarczana z nimi, nie jest już dostępna. Tak więc, wątroba, która jest odpowiedzialna za nasycenie organizmu glukozą, zaczyna bardzo trawić tłuszcze i tworzy molekuły ketonowe, które, zamiast glukozy, są niezbędne do pracy mózgu, układu krążenia i innych narządów.

Opis diety

Dieta odnosi się do ciężkich, ponieważ może spowodować pewne naruszenia, w tym utratę przytomności, przerwanie przewodu pokarmowego i inne problemy. W związku z tym istnieją przeciwwskazania dla niektórych grup ludności, również, przed rozpoczęciem tej diety, należy skonsultować się z lekarzem.
Istotą tej diety, jak już zrozumieliście, jest maksymalna redukcja węglowodanów. To powoduje, że organizm trawi nagromadzone tłuszcze, ale jeśli węglowodany bądą nadal dostarczać się do organizmu, wtedy odpowiedni efekt nie zostanie osiągnięty.
Dzięki tej diecie uczucie głodu będzie nieodłączne w pierwszych dniach, ale będziesz mógł się z nim pogodzić. Zaleca się zaprzestać przekąski w ciągu dnia i pozostawić tylko standardowe 3 lub 4 posiłki.
Z diety o niskiej zawartości węglowodanów różni się tym, że w tym przypadku węglowodany dostają się do organizmu tylko z błonnika warzyw, a ilość nie jest większa niż 50 gramów węglowodanów dziennie, natomiast, w przypadku diety niskowęglowodanej, ich ilość jest ograniczona do 150 gramów, a zatem ketoza nie występuje. Również ważnym warunkiem jest używanie czystej wody, około 3-4 litrów dziennie. Herbatę i kawę można pić w nieograniczonych ilościach, ale nie należy zapominać o zakazie cukru.

Racja „Kietodiety” jest podzielona na trzy rodzaje

 • klasyczny – racja zawiera wyłącznie tłuszcze, białka i błonnik;
 • docelowy – można spożywać węglowodany przy fizycznym obciążeniu, które należy stracić na siłowni;
 • cykliczny – okresowe używanie węglowodanów, zwykle, z częstotliwością raz w tygodniu.

Картинки по запросу кето диета

Szkic historyczny

Na początku ubiegłego wieku dzieci z epilepsją były leczone przy pomocy specjalnej diety, która prawie całkowicie wykluczała używanie węglowodanów. Dzięki specjalnej diecie liczba napadów u dzieci zmniejszyła się, a stan psychoemocjonalny ustabilizował się. Następnie zaobserwowano, że wraz z poprawą pracy organizmu, dzieci straciły nadwagę i nabrały bardziej subtelnej sylwetki. Po tej praktyce dieta zaczęła być stosowana jako dieta na odchudzanie, która powoduje ketozę – rozszczepienie tłuszczów.

Menu „Kietodiety”

Można jeść mięso, ryby, owoce morza, niskokaloryczne produkty z kwaśnego mleka, jajka, orzechy, warzywa i owoce. Ale dwa ostatnie powinne być traktowane ostrożnie, ponieważ należy wybierać z najniższą możliwą ilością glukozy. Należy więc preferować: szpinak, ogórek, rzodkiew, cukinie, kapustę i sałatkę. Z owoców należy wybierać niesłodzone jabłka, grejpfruty i pomarańcze.

Menu może składać się nawet z 5 posiłków, ale nie należy zapominać, że węglowodany nie powinny przekraczać 50 gramów dziennie. Tak więc od 100% spożywanej żywności dziennie, 70% to tłuszcze, 20% – białka i 5% węglowodanów.
Podczas „Kietodiety” zabrania się spożywania następujących produktów: cukru, zbóż, pieczenia, bogatych na glukozę i skrobię warzywa i owoce, a także alkoholu lub gazowanych napojów słodkich.
Ważnym warunkiem jest czysta woda, którą należy pić co najmniej 4 litry dziennie.

Przepisy kulinarne do „Kietodiety”

Zapiekanka z brokułami i serem
Składniki: brokuły, ser, jajka, śmietana, cebula.
Przygotowanie: 200 g brokułu gotować przez 15 minut do miękkości. Następnie odcedzić i smażyć na patelni przez 5 minut wraz z cebulą (50 g) do pojawienia się skorki na kapuście i pięknego złotego koloru cebuli. 2 jajka ubić i dodać do patelni do smażonych warzyw i dokładnie wymieszać. W tym czasie zetrzyć ser (30 g) i połączyć z tłustą śmietanką (50 g) i dokładnie wymieszać, wleć otrzymaną masę do patelni z prawie gotową zapiekanką, nakryć pokrywką i zaczekać około 8 minut. Doprawić do smaku solą i pieprzem.

Pieczona makrela
Składniki: makrela, cebula, marchew, cytryna, kurkuma, zioła prowansalskie.
Przygotowanie: Surową makrela wymyć i oczyścić. Następnie pocierać na zewnątrz i wewnątrz cytryną, doprawić solą, ziołami i przyprawami. Warzywa oczyszcić, cebulę pokroić na małe pierścienie, zetrzeć marchewkę i umieścić wewnątrz ryby. Wszystko razem umieścić w torbę do pieczenia i pieć przez około 40 minut.

Zalety i wady

Картинки по запросу за и против

Ta dieta może być ratunkiem dla osób, które muszą zmniejszyć ilość cukru we krwi. Ma również wiele pozytywnych czynników, a mianowicie:

 • Ta dieta wzmacnia procesy myślowe, ponieważ mózg dzięki ketozie poprawia swoją pracę.
 • Stabilizacja ciśnienia poprzez obniżenie poziomu cholesterolu i trójglicerydów.
 • Oczyszczanie skóry w wyniku zmniejszenia spożycia węglowodanów i produktów mlecznych
 • Najlepsze opinie o „Kietodiecie” pozostawiają sportowcy, ponieważ dzięki niej można osiągnąć szybki i skuteczny wynik.
 • Spalanie tłuszczu i utrata wagi już po zastosowaniu diety przez tydzień.
 • Długoterminowy wynik ze względu na spadek poziomu apetytu pod wpływem przewidywanych procesów.

Do wad „Kietodiety” należy zaliczyć następujące punkty:

 • W przypadku problemów ze zdrowiem należy określić z lekarzem, czy należy zacząć stosować się do podanej diety. Ponieważ Kietodieta jest dość unikalną w odżywianiu, więc jeśli w pierwszym przypadku występuje pogorszenie stanu zdrowia, to warto zatrzymać się i nie wracać do tej diety więcej.
 • Racja diety nie jest zbalansowaną, więc przy stworzeniu menu warto się nad tym zastanowić. Ponadto konieczne jest przyjmowanie kompleksów witaminowych, ponieważ organizm podczas diety nie otrzymuje niezbędnej dziennej dawki pierwiastków śladowych i witamin. Niemniej jednak „Kietodieta” pozwala za darmo stracić dużo nadwagi.

Przeciwwskazania

To jest ciężka dieta i lepiej ją stosować dla zdrowych ludzi, a nawet lepiej dla sportowców, ponieważ dla niektórzych ludzie ona jest kategorycznie przeciwwskazana.
Tak więc dieta nie jest zalecana dla osób z:

 • chorobami nerek;
 • problemowym przewodem pokarmowym;
 • naruszeniami czynności układu sercowo-naczyniowego;
 • laktacją (podczas karmienia piersią);
 • dla osób w ciąży.

Drodzy czytelnicy, to wszystko, co przygotowaliśmy dzisiaj dla was na temat „Kietodiety” online.

Opinie

Картинки по запросу похудение

Och, użyłem tej diety, chciałbym zauważyć, że nie wskazano jednej ważnej wady – jest to wzrost acetonu, który pojawia się w organizmie, gdy zaczyna się ketoza. W rzeczywistości, jeśli jest zapach acetonu – to jest dobre, to wszystko działa, a tłuszcze są faktycznie przetwarzane, które muszą być usunięte w celu zmniejszenia wagi, a więc w odniesieniu do acetonu. Ten zapach nie może być całkowicie usunięty, ale można go znacznie zmniejszyć, do tego trzeba pić dużo czystej wody. Wypiłałam co najmniej 4 litry wody dziennie. Ponieważ jestem trenerem fitness, ta dieta jest moją profesjonalną żywnością i nie mogę powiedzieć, że trudno mi było monitorować wymaganą ilość minimalnego spożycia węglowodanów. W ogóle nie lubię słodyczy. Kawa i herbata piję bez cukru, więc schudłem bez trudności, a teraz nadal utrzymuję formę i intensywnie angażuję się w hali sportowej.

Ta dieta była moją czwartą, trzy pierwsze nie przyniosły pożądanego rezultatu. Musiałem gotować dla mnie i mojego męża, ponieważ odchudzanie było konieczne dla nas dwóch. Trwała nasza dieta przez miesiąc, a po tym, jak straciłem 7 kg, a mój mąż 12 kg, przestaliśmy przestrzegać jasnego schematu i reguł, ale słodycze i dalej, ani ja, ani mąż nie używamy. Było to trudne w pierwszym tygodniu, ale potem uczucie głodu zupełnie zniknęło, nie było też apetytu, jedliśmy trzy razy dziennie, nie mieliśmy przekąsek (ponieważ obaj pracują od rana do wieczora). Lunche przygotowywaliśmy się z wyprzedzeniem. Więc mogę powiedzieć za dwa – byliśmy zadowoleni, ale słyszałem, że z ćwiczeniami fizycznymi ta dieta daje lepsze rezultaty.

Wiesz jaki problem miałam z keto. W skrócie, w pierwszych 2 tygodniach straciłem 7 kg. Biegam dodatkowo i chodzę na siłownię, ale straciłam sprężystość mięśni. To znaczy, przed utratą wagi byłam bardziej sprężysta, a potem pojawiła się taka apatyczność, byłam po prostu w szoku. Ale nie martw się, że to się tobie przytrafi – w tym nie ma nic strasznego, zdarza się, jak się później okazało, trzeba było po prostu zwiększyć obciążenie mocy dla ciała. Chciałabym również zauważyć, że w pierwszym tygodniu byłam bardzo zmęczona, byłam strasznie słaba, ale od drugiego tygodnia wydawało mi się, że mnie zmieniają, stałam się aktywna, radosna i chciałam latać, tylko martwiłam się o wiotkości mięśni. Wtedy mój trener powiedział, że to norma – po prostu trzeba więcej uprawiać sport, a teraz minął już piąty tydzień, straciłam 16 kg i wydaje mi się, że już nie trzeba schudnąć, ale chcę zachować formę i używam minimum węglowodanów, jem mięso i jajka.

You may be interested

Dieta białkowa
DIETY
113 views
DIETY
113 views

Dieta białkowa

tonya - 07.03.2018

Dieta białkowa + trochę sportu = wynik Dieta białkowa – to jest żywienie, które charakteryzuje się ograniczonym wykorzystaniem tłuszczów i węglowodanów, podczas gdy żywność białkowa może być…

Dieta Maggi
DIETY
103 views
DIETY
103 views

Dieta Maggi

tonya - 07.03.2018

Dieta Maggi. Historia występowania. Funkcje. Racja. Dieta Maggi, która jest również znana jako dieta jajko-grejpfrutowa. Jest ona szczególnie popularną w ostatnich latach. Ale czym jest ta dieta,…

Dieta Dukana
DIETY
110 views
DIETY
110 views

Dieta Dukana

tonya - 07.03.2018

Co to jest Dieta Dukana? Dieta Dukana lub dieta białkowa — jest uważana za jedną z najczęstszych sposobów odchudzania w naszych czasach. Ta dieta jest używana zarówno…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Most from this category