Czy mop parowy to dobre rozwiązanie?

Mop parowy
Spis treści

Mop parowy w porównaniu do mopów tradycyjnych to rozbudowane i znacznie droższe urządzenie. Czy jest ono warte swojej ceny? Dużą oszczędnością jest sam brak konieczności używania detergentów, ponieważ do pojemnika w mopie parowym wlewa się jedynie czystą wodę. Jak to możliwe, że z użyciem wyłącznie wody mop może dokładnie czyścić, a nawet dezynfekować gładkie powierzchnie? Wszystko przez nietypowe działanie, które jest skuteczne, a jednocześnie banalnie proste i całkowicie bezpieczne.

Czyste i zdezynfekowane powierzchnie bez detergentów

Mop parowy czyści gładkie powierzchnie, wypuszczając przez stykającą się z nimi końcówkę gorącą parę wodną pod ciśnieniem. W ten sposób jest w stanie w ciągu kilku sekund pozbyć się nawet suchych zabrudzeń lepiej, niż wiele silnych chemicznych detergentów. Co więcej, nie od dziś wiadomo, że wysokie temperatury zabijają bakterie, wirusy i inne drobnoustroje. Mopy parowe dzięki wykorzystaniu gorącej pary mogą więc nie tylko czyścić, ale i dezynfekować.

W jaki sposób działa mop parowy Ariete? To jeden z najczęściej polecanych producentów – marka pochodząca z włoskiej Toskanii, specjalizująca się w produkcji sprytnie zaprojektowanych urządzeń domowych. Ich mopy wyposażone są w pojemnik, do którego przed użyciem wlewa się czystą wodę. Następnie woda jest podgrzewana do odpowiedniej temperatury i przepychana przez korpus urządzenia aż do końcówki.

Zakup mopa parowego uznawany jest za opłacalny nie tylko pod kątem oszczędności na detergentach, ale także i uniwersalności tego urządzenia. Wymienne końcówki dołączane do produktów Ariete umożliwiają czyszczenie różnych powierzchni – jedyne, na co należy zwrócić uwagę, to aby były one odkurzone, gładkie i odporne na wysokie temperatury.

Koniec z silną chemią do czyszczenia i dezynfekcji tam, gdzie nie jest ona konieczna. W domu, w którym są dzieci, zwierzęta, a nawet alergicy, mop parowy to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie.

Co wziąć pod uwagę, wybierając mop parowy?

W sklepach znaleźć można poręczne mopy parowe przypominające pionowe odkurzacze oraz uniwersalne urządzenia czyszczące, nieco większe, wypuszczające parę pod wyższym ciśnieniem. Niezależnie od modelu, warto zwrócić uwagę na ilość, rozmiary, a nawet kształty dołączanych końcówek, nazywanych także głowicami. To one pozwolą na używanie urządzenia na różnych powierzchniach.

Pod kątem wygodnego korzystania z parowego mopa ważna jest pojemność zbiornika na wodę, która przekłada się na czas ciągłej pracy. Nie bez znaczenia jest także długość kabla zasilającego czy możliwość regulacji stopnia natężenia pary. Wybierając urządzenie do domu, w którym mieszka na przykład małe dziecko, warto zwrócić uwagę również na atest potwierdzający dezynfekcję czyszczonych powierzchni.

Do różnych modeli mopów parowych od Ariete dołączane są akcesoria takie jak na przykład nakładka do czyszczenia dywanów, wąska końcówka zwana szczelinówką, lejek, czy nawet filtr antywapienny, dzięki któremu w zbiorniku na wodę nie gromadzi się biały i trudny do usunięcia osad.

Redakcja Wedan.pl

Redakcja Wedan.pl