Uniwersalny przedpokój w kamieniu – prostota i element dekoracyjny

Przedpokój w kamieniu
Spis treści

Jaki ma być przedpokój w domowym wnętrzu? Przede wszystkim reprezentacyjny, bo właśnie ta część mieszkania wita gości, ale również praktyczny i funkcjonalny, ponieważ właśnie ta przestrzeń narażona jest na intensywną eksploatację i nie zawsze korzystne warunki. To dlatego podczas planowania wykończenia przedpokoju warto uwzględnić materiały trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale jednocześnie ponadczasowe i zawsze modne. Do wykończenia przedpokoju świetnie sprawdza się kamień naturalny. Poznaj jego właściwości.

Granit czy marmur do przedpokoju?

Wszystko zależy od tego, jaka część przedpokoju ma zostać wykończona kamieniem naturalnym. Jeśli zakładasz wykonanie kamiennej podłogi, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie granit, jeden z najtwardszych kamieni naturalnych. Jeśli natomiast aranżacja przedpokoju ma wykorzystywać kamień na ścianach, dobrą opcją będzie elegancki, iście dekoracyjny marmur.

Dlaczego przedpokój w kamieniu to strzał w dziesiątkę?

Zastosowanie kamienia naturalnego w przedpokoju pozwala wykończyć tego rodzaju przestrzeń w każdym stylu. Przedpokój w kamieniu przetrwa długie lata w swojej doskonałości, nie wymaga częstej konserwacji, do tego jest odporny na pękanie, zarysowania czy ścieranie. Płyty kamienne doskonale przewodzą ciepło, dlatego sprawdzają się na ogrzewanie podłogowe. Kamień naturalny jest odporny na działanie wody, łatwo utrzymać go w czystości, jest odporny na niskie i wysokie temperatury. Będzie trwał w swojej doskonałości bez względu na eksploatację. Na podłodze przetrwa inwazję butów na obcasie, wnoszonego na obuwiu błota, piasku czy śniegu, będzie też idealny do wykończenia ścian, na przykład w miejscu, w którym wiesza się przemoczone ubrania wierzchnie.

Kamień naturalny jako element dekoracyjny

Granit czy marmur to materiał wykończeniowy, który charakteryzuje ponadczasowość. Jest zawsze modny i pasuje bez względu na styl. Z powodzeniem można wykorzystać go do ożywienia przedpokoju w stylu klasycznym, doda elegancji i szyku w przestrzeni urządzonej w stylu nowoczesnym lub glamour. Inwestorzy mają do wyboru liczne wzory i kolory kamienia naturalnego. Ogromnym powodzeniem cieszy się kamień w jasnych tonacjach, który pozytywnie wpływa na optycznie powiększenie najczęściej małego przedpokoju. Szczególną uwagę warto zwrócić na naturalne zdobienie kamienia. Zacieki czy żyłki tworzą wręcz niesamowity spektakl wizualnych wrażeń. Warto pamiętać, że kamień do przedpokoju można wybierać w różnej odsłonie. Płyty na wymiar o dużej powierzchni, małe płytki kamienne czy różna struktura kamienia, ta idealnie gładka polerowana albo chropowata i matowa — to inwestor decyduje, na jakie elementy wykończeniowe tego rodzaju postawić. Kolejnym atutem kamienia naturalnego jest to, że pasuje do różnego rodzaju innych materiałów, jak drewno, metal, szkło czy płyta MDF. To dlatego cieszy się tak dużym uznaniem i jest chętnie wykorzystywany do praktycznych i dekoracyjnych wykończeń różnych wnętrz mieszkalnych.

Redakcja Wedan.pl

Redakcja Wedan.pl