Idealny samochód dla rodziny – popularne modele

Samochód dla rodziny
Spis treści

Choć większość samochodów osobowych oferuje 5 wygodnych miejsc, do komfortowej jazdy z rodziną z reguły potrzeba znacznie więcej. Szukając odpowiedniego auta, należy zwrócić uwagę na kilka innych elementów, takich jak bagażnik, miejsce na nogi lub wysokość kabiny. Czy ty również stoisz przed zakupem rodzinnego samochodu? W tym artykule poznasz nasze zestawienie najlepszych modeli. Zostań i dowiedz się więcej!

Mercedes-Benz Klasa V

Najczęściej spotykane modele rodziny to 2+1 oraz 2+2. Nie brakuje jednak rodziców, którzy wychowują co najmniej troje dzieci. Znalezienie odpowiedniego auta dla tak licznej gromadki jest znacznie trudniejsze niż w przypadku 3 lub 4 osób. Na szczęście w ofercie renomowanych producentów można znaleźć modele dla rodzin potrzebujących dużo przestrzeni. Interesującą propozycję stanowi Mercedes Klasa V, znany niegdyś również jako Mercedes Viano. Istnieje od roku 1996, dlatego wiele wartościowych i stosunkowo tanich egzemplarzy można znaleźć na rynku wtórnym. Klasa V oferuje aż do 8 miejsc siedzących, przez co sprawdza się idealnie w roli auta dla dużej rodziny.

Dacia Lodgy

Po luksusowym Mercedesie czas na budżetową Dacię. Model ten oferuje dobry stosunek jakości do ceny, a przy tym możliwość komfortowego transportu dla 7-osobowej rodziny. Wnętrze Lodgy jest w podstawowym standardzie, lecz w tym przedziale cenowym nie warto liczyć na nic więcej. Auto wyróżnia stosunkowo wysoka kabina, dzięki czemu łatwo zmieścić wewnątrz duży ładunek oraz zająć się dziećmi bez konieczności gimnastyki pomiędzy fotelami auta.

Opel Vectra Kombi

Tę propozycję dedykujemy wszystkim, którzy nie potrzebują auta tak dużego, jak Mercedes-Benz Klasa V lub Dacia Lodgy. Co prawda Opel Vectra ma wciąż nieco do poprawy w zakresie zarówno osiągów, jak i awaryjności, lecz od lat pozostaje w czołówce przestronnych kombiaków. Co więcej, wersja kombi Vectry posiada większy rozstaw kół niż sedan i liftback, dzięki czemu pasażerowie siedzący z tyłu mogą cieszyć się miejscem na nogi godnym SUV-a. To niezwykle praktyczny i popularny wybór wśród trzy- i czteroosobowych rodzin.

Volkswagen Tiguan Allspace

Tiguan Allspace to crossover SUV klasyfikowany między kompaktowymi SUV-ami a SUV-ami klasy średniej. W tym modelu Volkswagena może podróżować nawet 7 osób, co czyni go niezwykle atrakcyjnym dla rodzin z dziećmi. Jednocześnie, jak na SUV-a od Volkswagena przystało, auto sprawdzi się także poza gładkim asfaltem, choć z pewnością nie można nazwać go pełnoprawnym samochodem terenowym.

Citroen Berlingo

Zaraz, zaraz — niejeden zapyta — czy to nie jest przypadkiem auto dostawcze? Rzeczywiście jako dostawczak zasłynęło, lecz można nabyć je także w wersji osobowej. Ta z kolei prezentuje się wprost genialnie i wcale nie przypomina tego Citroena, którym jeździł twój znajomy właściciel warzywniaka. Osobowe Berlingo oferuje do 7 miejsc, przy czym ostatni rząd zawiera 3 oddzielne fotele, a nie wąską kanapę. Co więcej, model ten został wyposażony w przesuwne drzwi, co znacznie ułatwia opiekę nad dziećmi w czasie podróży. Nie ulega wątpliwości, że Berlingo to jeden z najmocniejszych kandydatów w stawce!

Zaprezentowane powyżej auta to mocni kandydaci na niezawodne rodzinne auto, które posłuży lata w swojej świetności. Wiadomo, że zakup samochodu to spory wydatek, dlatego wiele polskich rodzin decyduje się na samochody używane. Takie rozwiązanie cieszy się niesłabnącą popularnością głównie ze względu na niższą cenę auta, w porównaniu do nowych modeli. Dzięki temu rodzina ma szansę zdobyć samochód o dobrym wyposażeniu (co jest szczególnie ważne w przypadku wielodzietnej rodziny) w cenie o wiele niższej niż podstawowe, słabo uposażone nowe modele z nowszych roczników. Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź idealny samochód dla swojej rodziny już dzisiaj!

Redakcja Wedan.pl

Redakcja Wedan.pl