Najlepsze auta na dalekie podróże z rodziną

Auta rodzinne
Spis treści

Samochody typu SUV lub terenowe stanowią idealną opcję dla rodzin szukających dużego samochodu na długie wyjazdy. Na rynku istnieje obecnie sporo możliwości, ale które modele zasługują na szczególną uwagę? Wybraliśmy cztery przestronne auta, którym warto się przyjrzeć. Zapraszamy!

Land Rover Discovery

Land Rover Discovery to jedna z najlepszych propozycji dla rodzin szukających dużego auta na dalekie podróże. Samochód ten oferuje wiele systemów bezpieczeństwa, takich jak system awaryjnego hamowania, asystent utrzymania pasa ruchu, czy system ostrzegający o kolizji. Poza tym należy pamiętać, że Discovery Sport to znany model terenowy. Posiada on kilka unikalnych rozwiązań, które pozwalają mu sprawnie poruszać się w trudnym środowisku. Auto oferuje na przykład system kontroli trakcji, systemy kontroli wjazdu i zjazdu lub system Terrain Response. Discovery oraz wszystkie inne przedstawione tu auta są powszechnie dostępne w różnych systemach finansowania, takich jak leasing konsumencki, inne rodzaje leasingu, wynajem oraz kredyty samochodowe.

Audi Q7

To auto zna każdy, kto wie choć trochę o motoryzacji. Audi Q7 jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej luksusowych SUV-ów na rynku. Co prawda samochód ten nie ma aż tak długiej listy możliwości jazdy terenowej jak Discovery, lecz również sprawdzi się dla rodzin uwielbiających dalekie podróże. Q7 może pochwalić się za to nowoczesnym wyposażeniem, a w tym systemami bezpieczeństwa, takimi jak kamera cofania z systemem parkowania lub system rozpoznawania pieszych i rowerzystów. Istnieje sporo wersji silnikowych i wyposażeniowych — każdy znajdzie w ofercie Audi coś dla siebie.

Volvo XC90

Samochód ten posiada przestronne i wygodne wnętrze i duży bagażnik o maksymalnej pojemności 1102 litrów. Poza tym w aucie znajduje się mnóstwo praktycznych schowków i przegród, które ułatwiają podróże z rodziną. XC90 oferuje również innowacyjny system fotelika dziecięcego pozwalający na elastyczny i bezpieczny montaż fotelików w drugim rzędzie. System obejmuje też wbudowane foteliki podwyższające, które można dostosować do dzieci o różnym wzroście i wieku. Nie trzeba dodawać, że Volvo słynie z bezpieczeństwa. W modelu XC90 odpowiadają za nie zarówno zaawansowane systemy elektroniczne, jak i niezwykle wytrzymała konstrukcja pojazdu.

Mercedes-Benz GLS

Czas na najbardziej luksusową pozycję w naszym zestawieniu — Mercedesa GLS. Dlaczego się tu znalazł? Model ten oferuje porównywalną ilość przestrzeni w kabinie i bagażniku co te wymienione przed nim. Wyróżnia go jednak kilka ciekawych rozwiązań, takich jak zaawansowany system rozrywki dla pasażerów siedzących z tyłu. Obejmuje on dwa ekrany o wysokiej rozdzielczości zamontowane z tyłu przednich foteli, a także bezprzewodowe słuchawki i pilot zdalnego sterowania. Poza tym GLS oferuje mnóstwo z pozoru niewiele znaczących, ale w rzeczywistości niezwykle praktycznych funkcji, dzięki którym dalekie podróże stają się znacznie przyjemniejsze. To świetnie zaprojektowane i godne zaufania auto dla rodzin.

Redakcja Wedan.pl

Redakcja Wedan.pl