Uczciwy pracodawca w opiece osób starszych w Niemczech? Sprawdź jak go znaleźć!

Opieka osób starszych w Niemczech
Spis treści

W pracy za granicą bezpieczeństwo jest szczególnie ważne. Niezbędne są również transparentne warunki pracy. W zawodzie opiekunki osób starszych jest to bardzo istotne. Jest to zawód, który wiąże się między innymi z zamieszkaniem u podopiecznego. Realia, które zastaniemy na miejscu muszą zgadzać się z opisem, który otrzymujemy jeszcze w Polsce. Opieka osób starszych w Niemczech to także wysokie zarobki i stabilny rynek pracy. Dowiedz się. w jaki sposób podjąć bezpieczną i uczciwą pracę.

Co powinien zaproponować rzetelny pracodawca?

Większość opiekunek osób starszych z doświadczeniem decyduje się na wyjazdy z agencją opiekuńczą. Dzięki temu nie muszą martwić się o szczegóły zlecenia. Polskie opiekunki seniora mogą liczyć na bogaty wybór ofert pracy w Niemczech. Dzieje się tak za sprawą ich dobrej renomy wśród zachodnich sąsiadów. Postrzegane są jako osoby pracowite, empatyczne i wyrozumiałe. Jednak ze względu na błyskawiczny rozwój branży firm organizujących wyjazdy do Niemiec jest na rynku coraz więcej. Nie wszystkie z nich są uczciwe, dlatego bardzo ważne jest by nauczyć się rozpoznawać rzetelnych pracodawców.

Przede wszystkim agencja powinna zaproponować opiekunce legalną formę zatrudnienia. Inaczej nie mamy pewności wypłaty zarobionych środków, a nawet jesteśmy narażeni na konsekwencje prawne z tytułu nielegalnej pracy. Ważne jest także jasne przedstawienie warunków pracy i przyszłych obowiązków opiekunki. Agencja opiekuńcza powinna zapewnić osobie współpracującej ubezpieczenie i pomoc na zleceniu. 

Oferty pracy dla opiekunek seniora w Niemczech

Korzystając z usług agencji opiekuńczej wybieraj te o dobrej renomie i wieloletnim doświadczeniu. Przykładem takiej firmy jest Veritas Opieka. Jest to pracodawca zapewniający jedne z najwyższych wynagrodzeń na rynku opiekuńczym. Pensja bazowa opiekunki współpracującej z tą firmą to średnio 1800 € netto miesięcznie. Dodatkowo jesteś pod opieką koordynatora, który pomoże Ci wybrać ofertę pracy dostosowaną do Twoich preferencji. Jeśli poszukujesz oferty pracy w opiece u polskiej rodziny lub chcesz podjąć pracę od zaraz – poinformuj swojego koordynatora. Skontaktuje się on z Tobą, gdy takie zlecenie pojawi się w bazie.

Opiekunki osób starszych współpracujące z Veritas Opieka nie ponoszą żadnych kosztów wyjazdu. Zamieszkanie oraz wyżywienie na zleceniu jest bezpłatne. Transport w obie strony również jest bezpłatny i organizuje go firma. Szukasz uczciwego zlecenia w opiece w Niemczech? Sprawdź najnowsze oferty pracy w Veritas Opieka: Praca opieka Niemcy.

Redakcja Wedan.pl

Redakcja Wedan.pl

Bądź na bieżąco

Artykuły, które mogą Cię zainteresować