Dlaczego warto realizować trening z gumami oporowymi?

Gumy oporowe
Spis treści

Czy wiesz, że nawet 75% Polaków deklaruje, że regularnie uprawia przynajmniej jedną dyscyplinę sportową? To doskonały wynik, który wskazuje na trwałe zmiany w zakresie naszego stylu życia i dbania o własną kondycję oraz zdrowie. Najczęściej wybieramy treningi, które nie wymagają specjalistycznych sprzętów, jak jogging czy gimnastyka. Coraz większą popularnością cieszą się jednak ćwiczenia z gumami oporowymi, które są dedykowane zarówno profesjonalnym sportowcom, jak i tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wytężoną aktywnością fizyczną. Dowiedz się o nich więcej.

Jak działają gumy oporowe?

Gumy oporowe są doskonałym akcesorium w ramach treningów wzmacniających oraz funkcjonalnych. Ich ogromną zaletą jest to, że angażują praktycznie wszystkie mięśnie do pracy, natomiast same ćwiczenia nie są wymagające. Osoba trenująca z powodzeniem może wykonywać je w warunkach domowych czy w plenerze — najczęściej potrzebna jest w tym celu jedynie mata i zestaw odpowiednio dobranych gum oporowych.

Z zastosowaniem wspomnianych gum można wykonywać całościowy trening główny, ale mogą być one również tylko elementem ćwiczeń, co często można zauważyć na przykład podczas treningów crossfit.

Działanie gum oporowych jest proste. Wykonane są dobrej jakości lateksu, dzięki czemu są elastyczne i rozciągliwe, ale jednocześnie stawiają opór podczas naprężania. Właśnie to sprawia, że poszczególne mięśnie są aktywowane do wytężonej pracy. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz realizować efektywne treningi, gumy oporowe muszą być właściwie dobrane. Wybierz gumy oporowe w Unbroken, które najczęściej oferowane są w zestawach. Dzięki temu do dyspozycji będziesz mieć akcesorium treningowe o różnej rozciągliwości i różnej sile oporu.

Jakie partie ciała angażują gumy oporowe?

Taśmy oporowe można wykorzystywać do wszelkich ćwiczeń kondycyjnych. Nadają się doskonale do wzmacniania mięśni kończyn dolnych i górnych, ale też mięśni pleców, barku czy ramion. Wszystko zależy od wybranego planu treningowego i indywidualnych preferencji osoby, która wykonuje ćwiczenia.

Gumy oporowe jako uniwersalny przyrząd do ćwiczeń

Czy wiesz, dlaczego gumy oporowe tak szybko zyskały ogromną popularność wśród osób, które dbają o pracę wszystkich mięśni? Ćwiczenia z ich zastosowaniem są niezwykle proste, ale jednocześnie skuteczne. Same taśmy oporowe są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu można mieć je zawsze przy sobie i transportować w razie takiej konieczności. Gumy można dobierać wedle indywidualnych potrzeb, ich cena jest niewielka, za to charakteryzują się doskonałą wytrzymałością i można z nich korzystać przez długi czas. Pamiętaj tylko, aby wybierać gumy oporowe renomowanych producentów, wykonane z najlepszej jakości materiału. Dzięki temu każdy trening będzie efektywny, a same gumy będą służyć w swojej doskonałości przez długi czas. To jedna z lepszych opcji na urozmaicenie ćwiczeń dla początkujących i tych doświadczonych sportowców.

Redakcja Wedan.pl

Redakcja Wedan.pl